Загальні відомості про учасника


Загальні відомості про Ковальчука Юрія Васильовича, учасника ІІІ-ого етапу Всеукраїського конкурсу майстерності педагогічних працівників  позашкільних навчальних закладів«Джерело творчості»


Інформаційна картка:
1. Прізвище, ім'я та по батькові – Ковальчук Юрій Васильович

2.Фото конкурсанта 

3. Місце роботи – Рівненська загальноосвітня школа
І-ІІІ ступенів № 28 Рівненської міської ради,  тел. 62-64-62, rivne_zosh_28@ukr.net

4. Посада – керівник гуртка

5. Педагогічний стаж роботи – 13 років

6. Кваліфікаційна категорія – вища

7. Звання – «керівник гуртка – «методист»
8. Педагогічне кредо: «Знайти і допомогти відкрити скарбницю таланту кожного учня» 

9. Інноваційні форми роботи та технології, які використовую в роботі:
- Ігрові технології (Ігри в приміщеннях, на вулиці; індивідуальні, гуртові ігри). 
- Комунікативні технології (Спілкування з однолітками, наставниками та зі 
старшими людьми). 
- Дослідницькі технології (Організація та проведення фольклорно-етнографічних експедицій, опрацювання матеріалу). 
- Технічні засоби і телекомуніативні технології (Використання аудіо та відеотехніки, комп'ютера, інтернет-мережі для вдосконалення навчального процесу та індивідуального розвитку). 
- Технологія творчого розвитку учнів (Участь у конкурсах, фестивалях та культурологічних проектах). 


10. Власний особистісний і педагогічний портрет:
      «Народ скаже, як зав'яже». Мені поталанило бути живим свідком справжньої, живої співочої традиції Рівненського Полісся. Ця традиція ще жива, але, на жаль, вона поступово відходить у вічність. Як нам зберегти всі кращі надбання духовної культури нашого краю? Як передати ці надбання майбутнім поколінням? Чи зможемо ми не втратити колорит кожного села? Ці та інші проблеми завжди хвилювали мою душу. На перший погляд, все просто, але, насправді, дуже складно. 
     І тому в Рівненській загальноосвітній школі № 28 було створено гурт традиційного співу «Ранкова роса», в якому діти вчаться розуміти прості і складні матерії засобами етнопедагогіки. Вчаться співати, танцювати, говорити так, як це робили їхні предки. 
       Є перемоги і є бажання вдосконалюватися. Лауреати, дипломанти міських, обласних, всеукраїнських і міжнародних конкурсів та фестивалів. Так, все це є. А ще є любов до пісні, музики, мови. Своїм вихованцям, у першу чергу, я бажаю, щоб усе, що змогли вивчити, усвідомити та закарбувати на заняттях, вони передали своїм дітям та онукам.

Характеристика професійної педагогічної діяльності

Ковальчук Юрій Васильович має вищу освіту, у 1998 році закінчив Рівненський державний інститут культури за спеціальністю «керівник фольклорного ансамблю», працює в Рівненській загальноосвітній                   школі І-ІІІ ступенів № 28 13 років на посаді керівника гуртка. Юрій Васильович має 10 тарифний розряд та звання «керівник гуртка-методист», присвоєні йому рішенням тарифікаційної комісії Рівненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 28 у березні 2013 року.
Володіючи ґрунтовними знаннями з педагогіки та психології, педагог кваліфіковано застосовує їх на заняттях гуртка. Серед сучасних педагогічних технологій організації навчально-виховного процесу перевагу надає технологіям розвитку творчих здібностей учнів. Юрій Васильович успішно формує в учнів здатність зберігати і примножувати традиції, звичаї сільської громади рідного краю, виховує якості громадянина-патріота. Заняття в гуртку сприяють професійному самовизначенню особистості в сфері історико-культурної діяльності та сформованості її краєзнавчого світогляду, а також розвитку вмінь працювати в колективі.
Враховуючи особливості діяльності дитячого фольклорного колективу, Юрій Васильович на заняттях гуртка закладає основу для всебічного розвитку, формує компетентності, розвиває творчі здібності дітей.
Ковальчук Ю.В. систематично працює над підвищенням власної професійної компетентності і майстерності. Його  творчі доробки друкувалися:
1.       Нове життя старим традиціям // посібник, який у 2010-2011 н.р. у міському ярмарку педагогічних ідей посів І місце у номінації «позашкільна освіта».
2.       Нове життя старим традиціям // науково-дослідницькі матеріали подані 22.10.2012р. на конкурс «Моя Батьківщина – Україна» у номінації «Із батьківської криниці».
3.       Ю.Ковальчук. Традиційна народна іграшка // Західне Полісся. Історія та культура. Випуск 2. Матеріали краєзнавчої конференції, присвяченої 60-літтю утворення Зарічненського району та 20-літтю аварії на Чорнобильської АЕС / Упорядник А.М.Українець. – Рівне: видавець Зень О.М., 2006. – 304 с.:іл., ноти. С. 183-188.
4.       Ю.Ковальчук. Пісні України. Особливості пісенного фольклору на Північному Поліссі (с.Рокитне) // Над Бугом і Нарвою – 1998. - № 1 (35). - С. 34.
5.       Ю.Ковальчук. Поліські делікатеси // Дубровиці – 1000 років.: збірник матеріалів науково-краєзнавчої конференції, присвяченої 1000-річчю першої писемної згадки про м.Дубровицю, проведеної 16-17.09.2005 р.. -              С. 121-123.
Навчально-методичний посібник «Нове життя старим традиціям» посів І місце в номінації «Позашкільна освіта» у міському етапі обласного конкурсу-ярмарку педагогічної творчості у 2011 р. Робота керівника гуртка  відзначена подякою міського голови у 2012 році.
Юрій Васильович 29.11.2012 року активно брав участь у роботі міського методичного об’єднання керівників гуртків, поділився досвідом із молодими колегами.
У 2001 році Ковальчук Ю.В. створив гурт традиційного поліського співу «Ранкова роса», який згодом став зразковим колективом. Стабільно високою є результативність роботи гуртка. Вихованці  Юрія Васильовича є володарями гран-прі V Міжнародного молодіжного фестивалю традиційної народної культури «Древлянські джерела»;  лауреатами ХV Всеукраїнського фестивалю духовних піснеспівів «Від Різдва до Різдва»; брали участь у Міжнародному проекті Польща-Україна «У Бебжанській долині – на зеленій Україні» (влітку 2011 р.). Щороку  брали участь  у Слов’янському фольклорному фестивалі «Коляда» і є дипломантами фестивалю пісенно-музичного мистецтва «Різдвяні піснеспіви»; тричі стали переможцями обласного етнофестивалю «Віфлеємська зірка»;
14 жовтня 2012 року зайняли І місце у фестивалі повстанської пісні «Козацькі зустрічі на Покрову».
У 2013-2014 н.р. Ю.Ковальчук підготував переможців ХІІІ Всеукраїнського фестивалю сучасної пісні та популярної музики «Червона рута»  (гурт «Ранкова роса» був удостоєний І премії у жанрі українського автентичного фольклору за напрямком «Обрядові дійства» та ІІ премії у жанрі українського фольклору за напрямком «Гуртовий спів»).
Також вихованці гурту «Ранкова роса» (Рудьо Євгенія, Сливчук Олег, Сульжук Анастасія) під керівництвом Ковальчука Ю.В. влітку 2014 року вибороли такі призові місця:
•              І місце у Міжнародному фольклорному фестивалі (м.Ярочин, Польща, 07.07.2014р.)
•              гран-прі Міжнародного фольклорного фестивалю (м. Пельчиці, Польща, 27.06.2014р.)

•              І місце у ХІІ святі «На Івана, на Купала в Дубичах Церковних» (Польща, 18.07.2014р.).
Діяльність Ковальчука Юрія Васильовича сприяє відродженню духовності і самобутності українського народу.

3 комментария:

  1. Вийшов дуже гарний та інформативний блог. Вітаю!!! Молодці

    ОтветитьУдалить
  2. Ото замість того, щоб позайматися творчо з дітками, підготувати для колективу новий цікавий матеріал, мусите складати в блозі отаку ніби й потрібну річ... Але скільки ж вона забирає дорогоцінного часу! Чи не тк? ))))))

    ОтветитьУдалить
    Ответы
    1. Пане Вікторе, не можу з Вами погодитись, про ткий цікавий досвід і діяльність шановного пана Юрія мають знати і поза коллм знайомих, а це можно реалізувати тільки засобом глобальної мережі, такі блоги, хоч і займають час на створення, проте необхідні, а щоб не втрачати багато часу, можна залучити молодь, це буде їм цікаво і легко.

      Удалить